Stem & Makers - Fest/Expo

STEM & Makers Fest/Expo

29-30 Eylül 2018, Ankara

STEM & Makers Fest/Expo, 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab, Feza Gürsey Bilim Merkezi ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile Ankara Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik kapsamında her yaştan katılımcıyı aramızda görmekten mutluluk duyarız. *** IN ENGLISH *** STEM & Makers Fest/Expo will be held in Ankara Altinpark Expo Center on September 29-30, 2018 in collaboration with Hacettepe University STEM & Maker Lab, Feza Gursey Science Center, and OSTİM Industry Zone. You are most welcome to join us.
- - -
KONUŞMACILAR
STEM Slam veya 10 dakikada STEM olarak isimlendirilen bu bilim gösterisi; bilim insanlarının STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) ile ilgili bir konuyu 10 dakikada halka açıkladıkları ve bu konunun daha anlaşılır olması için sahnede yaptıkları deneylerden oluşan bilimsel bir gösteridir. Konuşmacıların sadece fiziksel olarak sahnede deney setlerini kullandıkları ve bilgisayarda slayt sunumu kullanmadıkları bir etkinliktir. *** IN ENGLISH *** STEM Slam is a scientific talk where experts in STEM fields explain a science related topic to a general audience in 10 minutes. The speakers are only allowed to use what they can physically bring on stage, and no power points or slide presentations are allowed.
- - -
ATÖLYELER
Birbirinden ilginç STEM atölyelerine kayıt yapmayı unutmayınız! Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir. *** IN ENGLISH *** There are several hands-on STEM workshops at the festival. Participation is free of charge and you can register the workshops now!
- - -
STANDLAR